Miről szól a Kerecsen Art Blog?

A Kerecsen Art Blog egy művész lelkének titkairól és képeinek izgalmas születéséről szól, vagyis a legbelsőbb, legmélyebb világomról. Emellett viszont sokfelé elkirándulunk, ahogy éppen az adott festmény vagy téma megkívánja.

Ismerd meg a Kerecsen Art Blogon az alkotásokat és az alkotót is belülről!

Szeretném körbejárni és megmutatni, hogyan jönnek létre a semmiből olyan rajzok, festmények és egyéb alkotások (pirográf képek, textilfestmények, saját tervezésű hímzések hordható ruhákra, stb) a kezeim között, amit ihletnek nevezünk, égi adománynak vagy éppen tehetségnek.

Időnként vicces, máskor hihetetlen vagy abszurd történeteimet is megosztom a festményeim, portrérajzaim kapcsán és bemutatom frissen készült munkáimat is, melyek még leendő tulajdonosukat várják.

Elmesélem, miért éppen erre a névre esett a választásom.

Eddigi és aktuális kiállításaimról is olvashattok, fontos információkkal, fényképekkel.

Érthető képet igyekszem majd festeni betűkkel arról, miért olyan furcsák a művészek, miért lépnek közülünk sokan az önpusztítás útjára, miért vagyunk képesek olyan lelkesek lenni és miért felejtünk el szó szerint mindent, ha a csoda elkezdődik.

Amennyire csak képes vagyok rá, leírom, mi történik onnantól Bennem, körülöttem és a papíron, fán, vásznon, amikor kezembe veszek egy ceruzát vagy ecsetet, egészen odáig, hogy kimerülve és mindenemet beletéve leteszem vagy elejtem a varázseszközt.

Én csak egy csatorna vagyok, aminek bírnia kell azt az irdatlan energiát, ami az alkotás teljes folyamata alatt Rajtam folyamatosan átmegy. Ez meg is tisztítja a lelket, de rettenetesen ki is fárasztja átmenetileg.

Nehezebb kibírni, mint sok mást, amt nehéznek mondunk.

Helyenként külön kitérőt teszünk a szimbólumok világába, a történelem bugyraiba, az igazság keresése felé, a művészettörténet területére vagy éppen képelemzésbe merülünk, kedvenc festőművészeim életébe kukkantunk, de a színelméletről is lesz szó, azok gyógyhatásairól, az árnyalatok és arányok fontosságáról…elég sokfelé csavargunk, gyere!